Podróż do Francji

Podróż do Francji

Planując wycieczki do Francji musimy odpowiedzieć sobie nie tylko na pytanie o to, co chcemy zobaczyć w tym kraju. Nie mniej istotne wydaje się przecież i to, w jaki sposób chcemy dostać się do miejsca przeznaczenia. Na szczęście, możemy wybierać wśród wielu alternatywnych rozwiązań, nie ma więc mowy o problemach,…

Lazurowe Wybrzeże

Francuskie plaże

Choć najpopularniejszym celem wizyt składanych we Francji jest Paryż, nie brakuje również osób, które kuszą nie zabytki architektury i miejsca, które zyskały sobie już miano kultowych, ale przede wszystkim – francuskie plaże. Nikogo nie powinno przy tym dziwić to, że Francja i w tym kontekście ma nam wiele do zaoferowania.

Wyspy Kanaryjskie

Dlaczego warto pojechać na Wyspy Kanaryjskie?

Jeszcze kilkanaście lat temu wakacje na Wyspach Kanaryjskich zaliczaliśmy do propozycji, z których korzystali przede wszystkim najbogatsi Polacy. Dziś, gdy możemy liczyć na bogatą ofertę tanich linii lotniczych, możliwość zapoznania się z ich atrakcjami otwiera się i przed mniej zamożnymi z naszych rodaków.

Teneryfa

Wyspy Kanaryjskie – wyspa Teneryfa

Teneryfa to nie tylko największa, ale i najbardziej znana z Wysp Kanaryjskich. Lot z Warszawy może zająć nam nawet pięć godzin, istnieje jednak przynajmniej kilka argumentów przemawiających za tym, aby się tu pojawić.

Plaże Wysp Kanaryjskich

Istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, aby wybrać się na wakacje na Wyspy Kanaryjskie. Często mówimy zatem o niezwykłej architekturze tamtejszych miasteczek, bogatej tradycji, niecodziennych zwyczajach, które warto poznać oraz o bogatej przyrody w istotny sposób różniącej się od tego, z czym mamy do czynienia w naszym kraju.

Park Narodowy Timanfaya na wyspie Lanzarote

Wyspy Kanaryjskie – Wyspa Lanzarote

Odwiedzając Wyspy Kanaryjskie nie powinniśmy zapominać o możliwościach, jakie otwiera przed nami Lanzarote, choć bowiem nie jest to wyspa tak znana, jak pobliska Teneryfa, można zakochać się w niej od pierwszego wejrzenia.

Fuerteventura

Wyspy Kanaryjskie – wyspa Fuerteventura

Fuerteventura to wyspa położona we wschodniej części archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nazwa wyspy pochodzi z języka francuskiego i oznacza „mocną przygodę”, wielu turystów zgadza się więc z tym, że w wyjątkowo trafny sposób oddaje jej charakter.

Gran Canaria

Wyspy Kanaryjskie – Wyspa Gran Canaria

Gran Canaria to wyspa zajmująca centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim. Położona jest nieopodal wybrzeży Afryki, otaczają ją zaś z jednej strony Fuerteventura, z drugiej zaś Teneryfa.

Wersal

Zabytki Francji

Francja kojarzy się nam przede wszystkim z winem, serami, dobrymi manierami, modą i plażami, na których często można spotkać postaci znane z pierwszych stron gazet. Nie powinniśmy jednak zapominać i o tym, że jej ogromnym atutem jest bogactwo zabytków, które przyciągają uwagę nawet najbardziej wymagających turystów. Które z nich w…