Wyspa La Palma z lotu ptaka

Wyspy Kanaryjskie – wyspa La Palma

La Palma to piąta co do wielkości wyspa położona w archipelagu Wysp kanaryjskich. Ma 42 kilometry długości i 28 kilometrów szerokości, na stałe zamieszkuje ją przy tym około 90 tysięcy mieszkańców.

Costa del Sol

Hiszpania – Costa del Sol

Na południu Hiszpanii sezon turystyczny zaczyna się już w kwietniu, a o jego zakończeniu można mówić dopiero w listopadzie. Nic więc dziwnego, że południowe wybrzeże znane jest jako Costa del Sol, słońca nie brakuje na nim bowiem niemal nigdy.

Isla Canela

Hiszpania – Costa de la Luz

Costa de la Luz to wysunięte najbardziej na zachód wybrzeże Hiszpanii. Triumfy święci zwłaszcza w okresie od maja do października, coraz częściej możemy jednak przekonać się o tym, że z powodzeniem przyciąga turystów również poza sezonem.

Costa Brava

Hiszpania – Costa Brava

Choć nazwę Costa Brava można tłumaczyć jako Dzikie Wybrzeże, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że współcześnie nie jest to najlepszy przekład.

Costa Blanca

Hiszpania – Costa Blanca

Region turystyczny Costa Blanca nie jest tak dobrze znany, jak wybrzeże Costa Brava. Nie oznacza to jednak, że nie mamy powodu, aby udać się do jego stolicy – Alicante zwłaszcza, że w sezonie letnim połączenia z nią są oferowane przez niemal wszystkie polskie porty lotnicze.

Hiszpańskie plaże

Hiszpańskie plaże

Hiszpania nie bez przyczyny zaliczana jest do tych państw, w których letni wypoczynek dostarcza niezapomnianych wrażeń. Otaczają ją wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, wśród tutejszych plaż każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie.

Alcazar

Zabytki Hiszpanii

Mówienie o najpiękniejszych hiszpańskich zabytkach nie jest łatwym zadaniem, problem ten nie wynika jednak z ich braku, ale przede wszystkim z imponującej ich liczby. W każdym mieście można natrafić na przynajmniej kilka budowli, których podziwianie może nam zająć cały dzień.

Podróż do Hiszpanii

Podróż do Hiszpanii

Choć Polskę i Hiszpanię dzieli ponad 3 tysiące kilometrów, podróż do tego kraju nie musi być wyzwaniem, któremu nie będziemy w stanie sprostać. Jej staranne zaplanowanie nie wymaga wcale od nas zbyt dużego wysiłku, możemy przy tym liczyć na imponującą liczbę środków transportu, z których mamy szansę skorzystać.