Luwr

Miejscowości turystyczne Francji

Planując podróż do Francji często zadajemy sobie pytanie o to, jakich miejscowości nie może zabraknąć na naszej prywatnej liście miejsc, których nie powinniśmy przeoczyć. Okazuje się, że jest ich przynajmniej kilka.

Plaże Minorki

Hiszpania – wyspa Minorka

Hiszpański archipelag Balearów kojarzy się nam przede wszystkim z Majorką i Ibizą – wyspami, na których znakomicie bawią się młodzi duchem i ciałem turyści z całego świata. Planując urlop w Hiszpanii warto odwiedzić jednak również Minorkę – drugą, co do wielkości, wyspę archipelagu zamieszkiwaną na stałe przez ponad 90 tysięcy…

Majorka

Hiszpania – wyspa Majorka

Archipelag Balearów jest wysoko ceniony nie tylko przez samych Hiszpanów, ale i przez turystów wywodzących się z innych części Europy i świata. Wchodzące w jego skład wyspy budzą zaciekawienie, a odwiedzające je osoby nie ukrywają swojego zachwytu nimi.

Zabawa na Ibizie

Hiszpania – Wyspa Ibiza

Hiszpania znana jest nie tylko ze swojego wybrzeża zachwycającego nie tylko pięknem plaż, ale i bogactwem oryginalnej architektury. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy może być także dumny ze swoich wysp nie bez przyczyny cieszących się ogromnym powodzeniem wśród gości, którzy tu trafiają.

Hiszpania – plaża Loret de Mar

Dlaczego warto pojechać do Hiszpanii

Położona na Półwyspie Iberyjskim Hiszpania już od dziesięcioleci jest jednym z ulubionych celów wypraw turystycznych naszych rodaków. Polacy wybierają się do niej bez względu na porę roku, niestraszne są im przy tym również zawirowania gospodarcze i polityczne nieobce temu państwu. Co sprawia, że tak chętnie jeździmy na wakacje w Hiszpanii?

Barcelona

Miejscowości turystyczne w Hiszpanii

Wybierając się do Hiszpanii nie musimy wcale ograniczać się do wizyt składanych w tamtejszych kurortach. To wyjątkowe państwo zachwyca również dlatego, że turystów kuszą nie tylko urokliwe nadmorskie miejscowości, ale również wielkie miasta, które gdzie indziej kojarzą się przede wszystkim z tłokiem z wielkim przemysłem i zakorkowanymi ulicami. Których z…