Azory

Azory – atlantyckie wyspy Portugalii

Wydawać by się mogło, że zamorskie posiadłości należące do krajów europejskich obecnie są już przeżytkiem. W większości przypadków jest to prawda, ale niektóre państwa nadal posiadają kilka terytoriów które nie leżą bezpośrednio na naszym kontynencie.

Torreador z bykiem

Hiszpańskie walki byków

Właściwie każdy kraj na świecie posiada w swojej kulturze mnóstwo różnych zwyczajów i tradycji, które w dużym stopniu stanowią o całym ich charakterze. W przypadku Hiszpanii do najbardziej znanych rzeczy tego typu bez wątpienia zalicza się korrida – słowo to zna chyba każdy z nas, ale równocześnie wielu ludzi nie…

Francja

Poznaj Francję z innej strony

Francja zalicza się do najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie. Trudno jednak jest się temu dziwić, bowiem bogata historia, niezwykła kultura oraz mnóstwo wspaniałych krajobrazów czynią z niej idealne wręcz miejsce do spędzenia wakacji.

El Hierro

Odkryj piękno Wysp Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie należą do najpopularniejszych regionów turystycznych w całej Europie. Nie można jednak się temu dziwić, bowiem z łatwością mogą one zachwycić swoim pięknem każdego, kto tylko się z nimi zetknie. Bliskość Europy połączona ze swego rodzaju egzotyką czynią z tego miejsca doskonałe miejsce do spędzenia swoich wakacji.