Azory – Piękne widoki Portugalii

azoryGdy szukamy dla siebie wyjątkowych wakacji możemy spodziewać się, że biura podróży pokierują nas w różne ciekawe regiony świata, gdzie spotkamy wyjątkowe miejsca. Pośród nich są również Azory, które nazywa się pięknymi widokami Portugalii. Położone prawie 1500 km od Wybrzeża Portugalii Azory w rzeczywistości są ternem o dużej autonomii. Mimo tego określa się je zdaniem Azory – Piękne widoki Portugalii. Wpływa na to ich zależność od tego kraju, która jest jednak coraz mniejsza.

Samo stwierdzenie nie jest przesadzone. Tereny te są naprawdę piękne. Wulkaniczny zespół kilku wysp w sumie ma nieco ponad 2000 km kwadratowych. Na tym terenie spotkamy jednak doskonałą bazę turystyczną oraz wiele ciekawych zabytków o wartości historycznej. To wszystko sprawia, że na te wysepki każdego roku wybiera się wielu turystów również z Polski. Kwestią problematyczną jest jednak fakt, że Azory są miejscem położonym daleko przez co podróż w tamte tereny generuje duże koszty i sprawia, że całe wczasy są znacznie droższe.

Azory

Azory

Duże kwoty, które musimy wydać rekompensuje nam jednak fakt, że na miejscu spotkamy bajkowe widoki, które zapierają dech w piersiach i są doskonałym miejscem do spędzenia spokojnych wakacji. Piękne wybrzeża oraz niesamowita roślinność to czynniki, które sprawiają, że na Azorach można się poczuć jak w bajce i spędzić tam miłe dni szczególnie, że baza turystyczna jest tam również na coraz lepszym poziomie.