Białe szaleństwo we francuskich górach!

Narty to sport posiadający mnóstwo zalet. Pomijając już fakt, że daje on po prostu ogromną satysfakcję i pozwala na aktywne spędzanie swojego wolnego czasu na świeżym powietrzu warto pamiętać o tym, że można w bardzo ciekawy sposób połączyć to z pasją do turystyki. Podróżować na narty można do wielu innych krajów – jedną z najciekawszych propozycji jest Francja. Kraj ten oferuje doskonałe warunki dla każdego narciarza, dzięki czemu idealnie nadaje się na taki wyjazd.

Na narty do Francji

Na narty do Francji

Narty w Alpach Francuskich

Francja jest krajem posiadającym na swoim terytorium wiele łańcuchów górskich, ale najbardziej znane są bez wątpienia Alpy. Te potężne góry to dla wielu narciarzy prawdziwe marzenie – dlaczego zatem nie zrealizować go już w najbliższym czasie? Zaletą tego regionu jest przede wszystkim bardzo rozbudowana baza turystyczna, dzięki której dosłownie zawsze będziemy w stanie znaleźć dla siebie faktycznie idealny kurort – nie ma tu żadnych problemów zarówno z tanimi noclegami jak i bardziej luksusowymi już kurortami w których spotkamy się z naprawdę wysokim poziomem komfortu.

Obszar narciarski La Plagne

Obszar narciarski La Plagne

Oprócz tego same stoki narciarskie w Alpach Francuskich cieszą się naprawdę dużym uznaniem. Wbrew pozorom spotkamy tam nie tylko miejsca przeznaczone dla bardziej zaawansowanych już narciarzy – mogłoby się tak wydawać, bowiem w końcu Alpy to wysokie góry które na pierwszy rzut oka wyglądają na bardzo wymagające. W rzeczywistości wytyczone tam trasy narciarskie są tak zróżnicowane, że każdy z nas będzie w stanie znaleźć wśród nich coś pasującego do jego poziomu zaawansowania.

Pireneje Francuskie

Jeżeli szukamy ciekawego miejsca we Francji i równocześnie wolimy wybrać się w nieco inne regiony niż tak popularne Alpy, to ciekawą propozycją będą dla nas Pireneje – łańcuch górski oddzielający Francję od Hiszpanii. Góry te z kilku powodów nie cieszą się wśród turystów tak dużą popularnością, jak Alpy. Przede wszystkim musimy pokonać nieco większą odległość, aby móc się do nich dostać – są one w końcu położone po drugiej strony kraju. Oprócz tego czasami zwyczajnie trudno znaleźć jakiekolwiek konkretne informacje na ich temat, przez co wybranie się w Alpy jest znacznie łatwiejszym rozwiązaniem. Warto jednak wiedzieć o tym, że „lekceważąc” Pireneje w taki sposób naprawdę wiele tracimy, bowiem góry te mają do zaoferowania idealne wręcz warunki dla każdego narciarza.

Saint Lary

Saint Lary

Pireneje są tylko nieznacznie niższe od Alp, choć ich budowa geologiczna oraz kształt są bardzo podobne. Równocześnie w Pirenejach możemy liczyć na znacznie większy spokój, bowiem nie przybywa tam tak wielu turystów – jest zatem czysto i cicho, choć naturalnie nie brakuje tu rozbudowanych ośrodków turystycznych. Do najważniejszych z nich zalicza się między innymi miejscowość Saint Lary. Oprócz szerokiego wyboru noclegów znajdziemy tam również mnóstwo interesujących tras narciarskich; ponadto spotkać można szereg ciekawych miejsc w których można pojeździć poza szlakiem.

A czy Wy macie swoje własne opinie dotyczące najciekawszych miejsc dla narciarzy na terenie Francji? Zapraszamy do podzielenia się nimi w komentarzach!

Dodaj komentarz