Francuskie plaże

Choć najpopularniejszym celem wizyt składanych we Francji jest Paryż, nie brakuje również osób, które kuszą nie zabytki architektury i miejsca, które zyskały sobie już miano kultowych, ale przede wszystkim – francuskie plaże. Nikogo nie powinno przy tym dziwić to, że Francja i w tym kontekście ma nam wiele do zaoferowania.

Mówiąc o francuskich plażach na myśli mamy przede wszystkim Lazurowe Wybrzeże znane też jako Riwiera Francuska. Nazwa ta używana jest najczęściej wówczas, gdy mówimy o wybrzeżu Morza Śródziemnego położonym we francuskiej Prowansji, począwszy od miejscowości Cassis, aż po granicę włoską.

Lazurowe Wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże

Jest to jednocześnie najważniejszy region turystyczny Francji, który z powodzeniem konkuruje z jej stolicą – Paryżem. Szacuje się, że w ciągu roku na Lazurowym Wybrzeżu i jego piaszczystych plażach pojawia się nawet dziesięć milionów turystów z całego świata. Jest to również region, w którym turystyka ma imponujące tradycje, pierwsi jej amatorzy zaczęli się tu bowiem pojawiać już na początku dziewiętnastego stulecia. Najbardziej znane ośrodki Riwiery Francuskiej to: Saint-Tropez, Tulon, Draguignan, Cannet, Mandelieu-la-Napoule, Antibes, Cagnes-sur-Mer, a przede wszystkim Nicea i Cannes.

Nicea

Nicea

Nie zapominajmy jednak o tym, że Francuzi są dumni również z wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Nie jest ono jeszcze szczelnie wypełnione turystami, wiele wskazuje jednak na to, że w najbliższych latach może się to zmienić. Miejscowości takie, jak Dinard i Carnac już dziś są znane na całym świecie, społeczność lokalna robi zaś wiele, aby rozpropagować i inne kurorty.

One thought on “Francuskie plaże”

Dodaj komentarz