Hiszpania – Costa Blanca

Region turystyczny Costa Blanca nie jest tak dobrze znany, jak wybrzeże Costa Brava. Nie oznacza to jednak, że nie mamy powodu, aby udać się do jego stolicy – Alicante zwłaszcza, że w sezonie letnim połączenia z nią są oferowane przez niemal wszystkie polskie porty lotnicze.

Costa Blanca

Costa Blanca

Nie tylko atrakcyjne położenie sprawia jednak, że Costa Blanca cieszy się rosnącą popularnością. Przesądza o niej przede wszystkim specyfika terenów położonych na wybrzeżu Morza Śródziemnego, można tu bowiem spotkać nie tylko piękne plaże, ale również majestatyczne góry, zapierającą dech w piersiach przyrodę i zabytki architektury mówiące wiele o niełatwej historii tych ziem, a więc wszystko to, co za co turyści kochają Hiszpanię.

Już sam klimat wybrzeża Costa Blanca przekonuje nas o tym, że trafiliśmy idealnie, statystycznie bowiem wybrzeże może pochwalić się nawet trzystoma słonecznymi dniami w ciągu roku. Same plaże też dają nam powody do zadowolenia, choć bowiem przeważają plaże piaszczyste, coś dla siebie znajdą również amatorzy skalistych zatoczek, klifów, a nawet majestatycznych wydm.

Costa Blanca to również wyborna kuchnia z paellą przyrządzaną na sposób walencki, a więc smażoną w specjalnym piecu oraz kurorty, które nie tylko tętnią życiem, ale również stwarzają idealne warunki osobom, które czasem marzą o odpoczynku od zgiełku. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje choćby Altea z piękną starówką i architekturą śródziemnomorską, nie można jednak pominąć również niemal legendarnego Benidormu, który zasługuje na miano wakacyjnej stolicy regionu.

One thought on “Hiszpania – Costa Blanca”

Dodaj komentarz