Hiszpania – Costa de la Luz

Costa de la Luz to wysunięte najbardziej na zachód wybrzeże Hiszpanii. Triumfy święci zwłaszcza w okresie od maja do października, coraz częściej możemy jednak przekonać się o tym, że z powodzeniem przyciąga turystów również poza sezonem.

Isla Canela

Isla Canela

Granice tego wybrzeża wyznaczają dwie miejscowości – Kadyks oraz Algeciras, wśród najbardziej popularnych kurortów wymienia się zaś położoną na wyspie miejscowość Isla Canela znaną zarówno miłośnikom sportów wodnych, jak i gry w golfa, a także miasta Isla Cristina oraz Zahara de los Atunes.

Zahara de los Atunes

Zahara de los Atunes

Wybrzeże jest zresztą atrakcyjne nie tylko z punktu widzenia osób marzących o kąpielach morskich i słonecznych oraz o uprawianiu sportów wodnych. Coś dla siebie znajdą tu również osoby zakochane w tropieniu śladów przeszłości. W ulokowanym na wzgórzu miasteczku Vejer można tropić ślady obecności Maurów na tych terenach, w ruinach miasta Baelo Claudia znajdziemy zaś pozostałości po budowlach stawianych tam przez Rzymian.

Baelo Claudia

Baelo Claudia

Samo wybrzeże różni się nieco od innych regionów turystycznych Hiszpanii. Charakteryzują je niewysokie wzgórza porośnięte lasami, na których można szukać wytchnienia, gdy uznamy, że gwar turystów zaczyna nam przeszkadzać. Niezwykłe są również tutejsze plaże: złote, piaszczyste, a przede wszystkim – bardzo długie. To właśnie dlatego, nawet w szczytowym momencie sezonu, bez większego trudu znajdziemy wśród nich miejsce idealnie nadające się na dłuższy bądź krótszy samotny wypoczynek.

Baza hotelowa nie jest tu jeszcze tak bardzo rozbudowana, jak ma to miejsce w innych częściach Hiszpanii i na tym polega jednak urok tego regionu.

Dodaj komentarz