Hiszpania – Costa del Sol

Na południu Hiszpanii sezon turystyczny zaczyna się już w kwietniu, a o jego zakończeniu można mówić dopiero w listopadzie. Nic więc dziwnego, że południowe wybrzeże znane jest jako Costa del Sol, słońca nie brakuje na nim bowiem niemal nigdy.

Turyści mogą tu liczyć zresztą nie tylko na piękne piaszczyste plaży. Zachwycają również palmy, plantacje pomarańczy oraz wyjątkowej urody gaje oliwne. Po raz kolejny nie rozczarowuje zresztą także otoczenie słonecznego wybrzeża, choć bowiem urokliwe rybackie wioski zmieniają się w kurorty oblegane przez turystów, nadal można tu podziwiać budowle pamiętające jeszcze czasy, gdy na południu Hiszpanii rządzili Maurowie.

Próbując wymienić miejscowości, które warto odwiedzić trafiając do tej części kraju wypada wspomnieć przede wszystkim o Torremolinos, nie każde miasto może bowiem pochwalić się mianem najbardziej gościnnego w całej Hiszpanii.

Torremolinos

Torremolinos

Torremolinos to jednak nie tylko dyskoteki, bary oraz kluby, w których można się bawić aż do świtu. To również niepowtarzalna atmosfera, która w szczególny sposób przyciąga młodych turystów.

Miejscem, którym warto się zainteresować jest także górzysta miejscowość Marbella. Nie tętni ona życiem tak bardzo, jak inne ośrodki znajdujące się w jej pobliżu, zachwyca jednak bogactwem zabytków stanowiących dowód na to, że panowanie Maurów wycisnęło trwałe piętno na architekturze tych terenów.

Marbella

Marbella

Costa del Sol to przede wszystkim raj dla entuzjastów sportów wodnych, coś dla siebie znajdą tu przy tym tak żeglarze, jak i entuzjaści windsurfingu. Warto pamiętać i o tym, że znajdują się tu również pola golfowe uważane często za najlepsze w Europie.

One thought on “Hiszpania – Costa del Sol”

Dodaj komentarz