Hiszpania – Wyspa Ibiza

Hiszpania znana jest nie tylko ze swojego wybrzeża zachwycającego nie tylko pięknem plaż, ale i bogactwem oryginalnej architektury. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy może być także dumny ze swoich wysp nie bez przyczyny cieszących się ogromnym powodzeniem wśród gości, którzy tu trafiają.

Jedną z najbardziej interesujących wydaje się Ibiza – trzecia co do wielkości wyspa archipelagu Balearów zlokalizowana na Morzu Śródziemnym, u wybrzeży kontynentalnej Hiszpanii.

Ibiza

Ibiza

Ibiza to przede wszystkim zielone wzgórza, urokliwe zatoki i kameralne porty, w których trudno jest oprzeć się wrażeniu, że w niektórych miejscach czas płynie wolniej niż w innych. Z całą pewnością nie jest to jednak wyspa odwiedzana przez osoby marzące o ciszy, spokoju i intymności. Sezon turystyczny zaczyna się tu w kwietniu i trwa aż do końca października, wśród turystów dominują zaś osoby młode, spragnione nie tylko kąpieli morskich i słonecznych, ale również dobrej zabawy, która nie kończy się wraz z nastaniem nocy. Mieszkańcy Ibizy z dumą przypominają, że jest ona często nazywana Wyspą Pokoju i Miłości, a znajdujące się tu dyskoteki są zaliczane do najlepszych na świecie.

Zabawa na Ibizie

Zabawa na Ibizie

Gdy dość już będziemy mieli zabawy, spokój znajdziemy na jednej z wielu plaż, Ibiza może nam bowiem zaoferować ich ogromną obfitość. Największą popularnością cieszy się w tym kontekście Playa den Bossa będąca jednocześnie jedną z najdłuższych plaż na wyspie, turystom do gustu powinno przypaść jednak również atrakcje Ses Salines znanej jako najbardziej popularna tutejsza plaża dla nudystów.

Playa den Bossa

Playa den Bossa

One thought on “Hiszpania – Wyspa Ibiza”

Dodaj komentarz