Wyspy Kanaryjskie – wyspa La Palma

La Palma to piąta co do wielkości wyspa położona w archipelagu Wysp kanaryjskich. Ma 42 kilometry długości i 28 kilometrów szerokości, na stałe zamieszkuje ją przy tym około 90 tysięcy mieszkańców.

Wyspa La Palma z lotu ptaka

Wyspa La Palma z lotu ptaka

Nie jest to najbardziej popularny cel wycieczek zagranicznych turystów. Osoby, które tu trafiają nie ukrywają jednak, że wizyta na wyspie jest jednym z bardziej wyjątkowych doznań. Nie brakuje zatem podróżnych uważających, że można tu wracać przynajmniej raz na kilka lat.

La Palma

La Palma

Sama wyspa ma pochodzenie wulkaniczne, a pasmo wulkaniczne Cumbre Vieja ciągnie się niemal przez całą La Palmę przyczyniając się do tego, że choć wyspa jest niewielka, możemy wyróżnić na jej obszarze aż dwie strefy klimatyczne. Miłośnicy wulkanów powinni obejrzeć zwłaszcza jej południową część, warto przy tym mieć na uwadze to, że choć współcześnie wulkany są spokojne, wcale nie oznacza to, że nie aktywizują się w przyszłości. Do ostatniego wybuchu doszło przecież całkiem niedawno, miał on bowiem miejsce w nieodległym roku 1971.

Wulkany to jednak nie jedyna atrakcja wyspy, wielu turystów zachwyca się więc także jej przyrodą. La Palma bywa nazywana „zieloną wyspą”, a nazwa ta nie jest wcale dziełem przypadku.

Hiszpania - La Palma

Hiszpania – La Palma

Turyści nie mogą tu liczy na imponującą liczbę hoteli, do ich użytku oddawane są więc przede wszystkim niewielkie pensjonaty i domki letniskowe. Największa liczba podróżnych odwiedza okolice Puerto Naos i Los Cancajos, wyspa jest jednak na tyle niewielka, że jej zwiedzanie można rozpocząć z niemal każdego punktu. Rozwija się tu przede wszystkim agroturystyka.

One thought on “Wyspy Kanaryjskie – wyspa La Palma”

Dodaj komentarz