Hiszpania – wyspa Majorka

Archipelag Balearów jest wysoko ceniony nie tylko przez samych Hiszpanów, ale i przez turystów wywodzących się z innych części Europy i świata. Wchodzące w jego skład wyspy budzą zaciekawienie, a odwiedzające je osoby nie ukrywają swojego zachwytu nimi.

Majorka

Majorka

Trudno wskazać wyspę, która mogłaby zostać określona mianem najbardziej wartościowej, z całą pewnością jednak na szczególne wyróżnienie zasługuje w tym kontekście Majorka – największa wyspa archipelagu zamieszkiwana na stałe przez ponad 800 tysięcy osób.

Na turystów czeka zarówno północne, jak i południowe wybrzeże wyspy, na obu sezon turystyczny rozpoczyna się przy tym w kwietniu i trwa nawet do listopada. Usłana klifem północ jest bardziej ustronna i przyciąga przede wszystkim rządnych wyzwań gości, którym nie przeszkadza mniejszy tłok i brak czynnych do rana dyskotek.

Południe jest nastawione na turystę masowego, charakteryzuje się przy tym nie tylko znakomitą bazą noclegową, ale również rozległymi, piaszczystymi plażami, na których w tym samym czasie mogą wypoczywać setki gości. Wśród najpopularniejszych miejscowości najczęściej wymienia się w jego kontekście El Arsenal i Playa de Palma, rzesze turystów przyciąga jednak również Valldemossa, Cala Mayor oraz stolica wyspy – Pallma de Mallorca.

Katedra La Seu na wyspie Palma de Majorka

Katedra La Seu na wyspie Palma de Majorka

Znakiem rozpoznawczym wyspy wydają się być przede wszystkim restauracje, kluby, bary oraz bazary. Nie powinniśmy jednak zapominać i o tym, że może się ona pochwalić urokliwymi miasteczkami, starymi klasztorami, bujną roślinnością, pięknymi palmami i znakomitymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Tak w czasie sezonu turystycznego, jak i po jego zakończeniu, nie można się tu nudzić.

One thought on “Hiszpania – wyspa Majorka”

Dodaj komentarz