Hiszpania – wyspa Minorka

Hiszpański archipelag Balearów kojarzy się nam przede wszystkim z Majorką i Ibizą – wyspami, na których znakomicie bawią się młodzi duchem i ciałem turyści z całego świata. Planując urlop w Hiszpanii warto odwiedzić jednak również Minorkę – drugą, co do wielkości, wyspę archipelagu zamieszkiwaną na stałe przez ponad 90 tysięcy mieszkańców.

Minorka

Minorka

Dlaczego wyspa powinna znaleźć się na liście miejsc, których nie wolno nam pominąć? Powodów jest przynajmniej kilka. Na uwagę zasługuje już choćby łagodny klimat śródziemnomorski z bezdeszczowym latem, w czasie którego słońce świeci nawet przez 12 godzin w ciągu dnia na bezchmurnym niebie. Turyści doceniają jednak przede wszystkim to, że przebywając na wyspie można odnieść wrażenie, że czas się tu zatrzymał. Nie ma tu pośpiechu znanego z Majorki i Ibizy, trudno jest tez znaleźć gwarne kluby, w których będziemy spędzać upojne noce. Nie oznacza to jednak, że Minorka nie jest nam w stanie zaoferować dobrej zabawy.

Plaże Minorki

Plaże Minorki

Największym atutem wyspy są piękne krajobrazy, szerokie, piaszczyste plaże i warunki jak gdyby stworzone do tego, aby uprawiać tu sporty wodne. Niemal na każdym kroku obcujemy też z bogatym dziedzictwem kulturowym wyspy, która już od czasów starożytnych przechodziła z rak do rak. Kolejni zdobywcy przychodzili i odchodzili ustępując miejsce nowym władcom, wszyscy pozostawiali jednak na wyspie ślady swojej obecności, które przetrwały do dziś. Warta odwiedzenia jest zwłaszcza stolica wyspy – Mahón oraz położona w jej północnej części miejscowość Arenal d’en Castell.

Mahón

Mahón

Dodaj komentarz