Hiszpańskie plaże

Hiszpania nie bez przyczyny zaliczana jest do tych państw, w których letni wypoczynek dostarcza niezapomnianych wrażeń. Otaczają ją wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, wśród tutejszych plaż każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie.

Hiszpańskie wybrzeże ciągnie się przez prawie 4 tysiące kilometrów, a turyści mogą natrafić zarówno na skaliste, jak i na piaszczyste plaże. Jest w czym wybierać i niejednokrotnie można odnieść wrażenie, że jedna tylko wizyta w tym kraju to zdecydowanie za mało, jeśli chce się go naprawdę dobrze poznać.

Hiszpańskie plaże

Hiszpańskie plaże

Turysta pochodzący z Polski najlepiej zna wybrzeże Costa Brava, mówimy bowiem o terenie, który już od dziesięcioleci jest celem zorganizowanych wycieczek organizowanych przez krajowe biura podróży. Okazuje się jednak, że przewodnicy i sama ludność miejscowa zachęca przede wszystkim do odwiedzenia wybrzeża Costa del Sol, a więc tych plaż, które znajdują się pomiędzy Malagą, a Gibraltarem.

O dużym znaczeniu tej części wybrzeża przesądza przede wszystkim jej znakomite skomunikowanie, na tutejsze plaże bez trudu można bowiem dostać się niemal z każdego miejsca w Europie. Niestety, ma to zarówno swoje dobre, jak i złe strony, nie da się bowiem ukryć, że Costa del Sol jest wybrzeżem wyjątkowo zatłoczonym. Trudno więc dziwić się, że turyści z Polski coraz częściej wyruszają na poszukiwanie mniej znanych, a przecież równie pięknych plaż znajdując je między innymi na wybrzeżu Costa Blanca, Costa Vasca oraz Costa de Galicia.

Północna Hiszpania cieszy się zresztą rosnąca popularnością, poza pięknymi plażami oferuje bowiem niezwykłe zabytki architektury.

Dodaj komentarz