Która z Wysp Kanaryjskich jest najpiękniejsza?

Hiszpania jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów na całym świecie. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, bowiem państwo to faktycznie skrywa w sobie całe mnóstwo interesujących atrakcji oraz pięknych miejsc, dzięki czemu jest to wprost idealna propozycja dla każdego, kto chce spędzić ciekawe wakacje.

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Warto jednak wiedzieć o tym, że nie wszystkie z najważniejszych atrakcji tego kraju znajdują się w jego kontynentalnej części, bowiem Hiszpania wciąż posiada kilka zamorskich posiadłości. Do najpopularniejszych regionów tego typu należą Wyspy Kanaryjskie, które będą doskonałym celem wakacyjnych wypraw dla dosłownie każdego z nas.

Dlaczego warto się tam wybrać?

Wyspy Kanaryjskie pod każdym względem stanowią naprawdę wyjątkowe miejsce. Z jednej strony są one położone w znacznej odległości od kontynentu europejskiego – znajdują się blisko zachodniego brzegu Afryki. Z drugiej są one całkowicie zdominowane przez kulturę Europejczyków, którzy pojawili się tutaj już w średniowieczu i na przestrzeni wieków skolonizowali cały archipelag. Można zatem uważać wyspy za obraz tego, jak wyglądałaby Afryka gdyby była tam obecna właśnie kultura europejska. Spotkamy się tam z bardzo wyjątkowymi krajobrazami, których próżno byłoby szukać gdziekolwiek na kontynencie europejskim. Idą one w parze z pięknymi miastami oraz ciekawą architekturą.

Plaża Papagayo na wyspie Lanzarote

Plaża Papagayo na wyspie Lanzarote

Wszystko to sprawia, że archipelag oferuje doskonałe warunki do wypoczynku dosłownie każdemu z nas, niezależnie nawet od tego, jaki sposób spędzania wolnego czasu akurat preferujemy. Znajdziemy tutaj wspaniałe plaże i górskie krajobrazy – możemy zatem zarówno wylegiwać się w słońcu jak i wybierać się na długie wędrówki po górach. Nie brakuje również wspaniałych skarbów tutejszej kultury.

Wybierz najpiękniejszą wyspę

Jak zatem widać, cały archipelag jest regionem o naprawdę wyjątkowym pięknie. Równocześnie jednak warto pamiętać o tym, że właściwie każda wyspa posiada swój wyjątkowy charakter.

Za najpiękniejszą z nich powszechnie uważana jest Teneryfa, największa i jednocześnie najważniejsza wyspa archipelagu. Spotkamy się tam przede wszystkim z pięknymi krajobrazami złożonymi ze skał wulkanicznych; nie brakuje również urzekających miast, które dla wielu ludzi są istotnym wyznacznikiem „piękności” wyspy. Na Teneryfie znajduje się ponadto Teide, wulkan będący najwyższym szczytem całego archipelagu.

Teneryfa

Teneryfa. Źródło: mateuszowsianny.blox.pl

Niektórzy z nas mogą być zakochani w nieco większej egzotyce oraz w krajobrazach, z którymi trudno byłoby spotkać się w Europie. W tym przypadku najpiękniejsze będą wyspy położone na wschodzie archipelagu – przede wszystkim Lanzarote oraz Fuerteventura. Klimat tam panujący jest już znacznie bardziej zbliżony do afrykańskiego, przez co spędzanie tam czasu może być niezapomnianą przygodą.

Fuerteventura

Fuerteventura

Ciężko jest zatem jednoznacznie określić, która z Wysp Kanaryjskich jest najpiękniejsza. Wszystkie odznaczają się wyjątkowym urokiem, i praktycznie każda z nich posiada własny, unikalny charakter.

A może ktoś, kto widział już ten archipelag na własne oczy posiada swoją opinię? Zapraszamy do podzielenia się własnym zdaniem w komentarzach.

Dodaj komentarz