Miejscowości turystyczne Francji

Planując podróż do Francji często zadajemy sobie pytanie o to, jakich miejscowości nie może zabraknąć na naszej prywatnej liście miejsc, których nie powinniśmy przeoczyć. Okazuje się, że jest ich przynajmniej kilka.

Za najważniejszą można uznać oczywiście Paryż, trudno więc wyobrazić sobie wizytę w tym kraju, która nie obejmowałaby spaceru po Polach Elizejskich, wizyty na szczycie Wieży Eiffla, zdjęcia z Łukiem Triumfalnym w tle oraz wizyty w Luwrze i Wersalu. Z pewnością nie moglibyśmy darować sobie również tego, że nie sprawdziliśmy osobiście, czy najlepsze kasztany rzeczywiście znajdują się na placu Pigalle.

Luwr

Luwr

Paryż nie należy do miast tanich, cieszy się jednak ogromną popularnością, a tym samym znany jest jako metropolia otwarta na turystów. To właśnie dlatego każdy z nas jest w stanie poczuć się tu wyjątkowo.

Warto pamiętać i o tym, że Francja to również malownicze wybrzeża tak Morza Śródziemnego, jak i Oceanu Atlantyckiego i tam nie powinno więc nas zabraknąć. Najsłynniejsze kąpielisko na wybrzeżu Bretanii znajduje się w miejscowości Carnac znanej też z tego, że jest znakomitym kurortem dla osób, które chciałyby podreperować swoje zdrowie.

Cannes

Cannes

Warte odwiedzenia jest również legendarne Cannes, można tu bowiem nie tylko doskonale wypocząć, ale także natknąć się na przynajmniej kilka firmowych gwiazd, które nie wyobrażają sobie wakacji poza Francja. Miejscem godnym polecenia jest również urokliwa Nicea, entuzjaści piękna przyrody i niełatwej historii powinni zaś pomyśleć i o wypadzie na Korsykę.

Dodaj komentarz