Miejscowości turystyczne w Hiszpanii

Wybierając się do Hiszpanii nie musimy wcale ograniczać się do wizyt składanych w tamtejszych kurortach. To wyjątkowe państwo zachwyca również dlatego, że turystów kuszą nie tylko urokliwe nadmorskie miejscowości, ale również wielkie miasta, które gdzie indziej kojarzą się przede wszystkim z tłokiem z wielkim przemysłem i zakorkowanymi ulicami. Których z nich nie powinno zabraknąć na trasie naszej wycieczki?

Barcelona

Barcelona

Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście Barcelona, stolica Katalonii już od ponad dwudziestu lat zajmuje bowiem czołowe miejsca na listach miejsc, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Miasto jest położone w północno-wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, a choć liczy sobie ponad 1,5 miliona mieszkańców, turyści nie mają problemu z tym, aby poczuć się w nim swobodnie. Ogromnym atutem Barcelony są między innymi plaże miejskie uważane często za najpiękniejsze na świecie, na uwagę zasługuje jednak również dziewięć obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie  brakuje zresztą turystów, którzy trafiają tu poszukując jeszcze innej atrakcji – jest nią stadion FC Barcelona – jednej z najlepszych drużyn piłkarskich świata.

Madryt

Madryt

Barcelonie po piętach depcze Madryt, mieszkańcy stolicy już od lat skutecznie przekonują więc turystów, że ich miasto niczym nie ustępuje najważniejszemu ośrodkowi Katalonii, a przeciwnie – ma im jeszcze więcej do zaoferowania. Jednym z argumentów przemawiających za odwiedzeniem Madrytu jest zresztą również stadion piłkarski, to bowiem właśnie w hiszpańskiej stolicy swoje mecze rozgrywa Real – wieczny konkurent FC Barcelony w walce o dominację nie tylko w kraju, ale i na kontynencie europejskim.

Dodaj komentarz