Najciekawsze miasta na Wyspach Kanaryjskich

Osoby wyjeżdżające na Wyspy Kanaryjskie od samego początku nastawiają się na to, że zobaczą tam głównie piękne krajobrazy i spotkają się ze wspaniałą przyrodą. W dużym stopniu jest to oczywiście prawda, choć nie możemy zapominać o tym, że na archipelagu tym istnieją również ciekawe miasta którym zdecydowanie warto poświęcić nieco czasu w czasie swojego pobytu. Są one bardzo wyjątkowe, bowiem wyrosły na obecnej na wyspach kulturze europejskiej, choć pod wieloma względami znacznie różnią się od tych, z którymi spotkamy się na kontynencie. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi miastami na Wyspach Kanaryjskich!

Santa Cruz – stolica Teneryfy

Za główną wyspę całego archipelagu powszechnie uważana jest Teneryfa; to właśnie tutaj kwitnie życie kulturalne, spotkamy się z wieloma ośrodkami turystycznymi i będziemy mogli po prostu świetnie się bawić. Wszystko to automatycznie sprawia, że Santa Cruz de Tenerife jest jednym z najciekawszych miast w tym regionie. Jest to również jedno z najważniejszych centrów turystycznych na wszystkich wyspach – każdego roku odwiedzają je całe miliony turystów z całego świata.

Miejscowość Santa Cruz na Teneryfie

Miejscowość Santa Cruz na Teneryfie

Miasto posiada bogatą historię, bowiem należy do pierwszych osad założonych na wyspach przez Europejczyków. Spotkamy się tu dzięki temu z bardzo interesującą architekturą, przypominającą tę, jaką można podziwiać między innymi na Półwyspie Iberyjskim. Jednym z najsłynniejszych obiektów w mieście jest Auditorio de Tenerife; co ciekawe, budynek powstał stosunkowo niedawno, bowiem jego budowa została ukończona w 2003 roku. Stanowi on doskonały przykład współczesnego ekspresjonizmu w architekturze.

Auditorio de Tenerife

Auditorio de Tenerife

Las Palmas de Gran Canaria

Santa Cruz nie jest jednak największym miastem Wysp Kanaryjskich; pierwsze miejsce pod względem liczby mieszkańców posiada miasto Las Palmas de Gran Canaria położone na wyspie Gran Canaria. Razem z Santa Cruz pełni ono rolę stolicy całego regionu, i także jest niezwykle popularne wśród turystów.

Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran Canaria

Historia miasta zaczyna się w roku 1478, kiedy to Hiszpanie rozpoczęli stopniowe podbijanie wyspy. Sprawia to, że obecnie możemy tam podziwiać mnóstwo ciekawych zabytków i cieszyć się wspaniałą architekturą; warto pamiętać, że od XV wieku jest to jeden z najważniejszych ośrodków politycznych i kulturalnych na całym archipelagu, co zaowocowało powstaniem tutaj mnóstwa ciekawych budynków.

Odkryj urok mniejszych miast

Powyższe dwa przykłady pokazują nieco większe i istotne dla całego życia kulturalnego oraz politycznego miasta. Są one oczywiście bardzo piękne, choć warto zatrzymać się również w tych nieco mniejszych miejscowościach, w których spotkamy się z niepowtarzalnym urokiem i nastrojem. Znajdziemy je oczywiście głównie na tych mniejszych wyspach, takich jak Lobos; w leżącej na niej wiosce Puertito możemy poznać prawdziwe, tradycyjne życie mieszkańców archipelagu. Wszystkie miasta na Wyspach Kanaryjskich potrafią zachwycać swoim urokiem oraz piękną architekturą.

Czy i Wy macie swoją ulubioną miejscowość na tym archipelagu? Opowiedzcie nam o nich w komentarzach!

Dodaj komentarz