Plaże Wysp Kanaryjskich

Istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, aby wybrać się na wakacje na Wyspy Kanaryjskie. Często mówimy zatem o niezwykłej architekturze tamtejszych miasteczek, bogatej tradycji, niecodziennych zwyczajach, które warto poznać oraz o bogatej przyrody w istotny sposób różniącej się od tego, z czym mamy do czynienia w naszym kraju. Nie da się jednak ukryć, że zdecydowana większość turystów myśli o letnim wypoczynku przede wszystkim w kontekście kąpieli morskich, opalania się i sportów wodnych. Trudno zatem dziwić się, że to właśnie pytanie o specyfikę plaż na Wyspach Kanaryjskich jawi się jako te, które ma dla nas kluczowe znaczenie.

Powodów do niepokoju nie powinni mieć jednak nawet najwięksi sceptycy, w plażach Wysp Kanaryjskich można bowiem zakochać się od pierwszego wejrzenia. Co wcale nie mniej istotne, są one tak samo różnorodne, jak wyspy, na których się znajdują, goście odwiedzający kolejne z nich mogą więc liczyć zarówno na szerokie plaże piaszczyste idealne, gdy wybieramy się na wypoczynek z całą rodziną, jak i ukryte wśród skał zatoczki, które pozwalają na czerpanie przyjemności z kąpieli i opalania z dala od zgiełku i tłumów innych turystów.

Plaża Cancajos na wyspie La Palma

Plaża Cancajos na wyspie La Palma

Nie ma przy tym zgody wówczas, gdy poszukuje się odpowiedzi na pytanie o to, plaże na której z wysp są uważane za najpiękniejsze. Zachwyca zarówno czarna, piaszczysta plaża Cancajos na wyspie La Palma, jak i naturalne zatoczki na plaży El Golfo, na wyspie Lanzarote. Piękne są także plaże Fuerteventury, dzięki którym wyspa ta cieszy się coraz większą popularnością.

Dodaj komentarz