Podróż do Hiszpanii

Choć Polskę i Hiszpanię dzieli ponad 3 tysiące kilometrów, podróż do tego kraju nie musi być wyzwaniem, któremu nie będziemy w stanie sprostać. Jej staranne zaplanowanie nie wymaga wcale od nas zbyt dużego wysiłku, możemy przy tym liczyć na imponującą liczbę środków transportu, z których mamy szansę skorzystać.

Podróż samochodem

Z największą liczbą utrudnień muszą liczyć się osoby planujące wyjazd do Hiszpanii własnym samochodem. Trasa wiodąca przez Niemcy i Francję pozwala nam cieszyć się bardzo wysoką jakością dróg znajdujących się na tym terenie, nawet najlepszy samochód i najsprawniejszy kierowca nie pokona jej jednak szybciej niż w półtora dnia. Planując przejazd nie wolno zapomnieć więc nie tylko o opłatach drogowych, które trzeba będzie ponieść, ale także o noclegu.

Autobus do Hiszpanii

Bardziej komfortowe warunki mają zagwarantowane te osoby, które wybierają się do Hiszpanii autobusem. W takim przypadku nie trzeba obawiać się nie tylko o nocleg, ale i o jakość podróży, autobusy rejsowe, w zdecydowanej większości przypadków, są bowiem relatywnie nowymi pojazdami wyposażonymi w rozkładane fotele i klimatyzację. Największym problemem może okazać się więc znużenie, które w ciągu trwającej dwa dni jazdy może dopaść każdego.

Nie ma to jak samolot

Tak w sezonie turystycznym, jak i po jego zakończeniu, można liczyć również na połączenia lotnicze z Hiszpanią, samoloty startują przy tym nie tylko z Warszawy, ale i z niemal wszystkich polskich lotnisk. Co ważne, podróż samolotem może okazać się nie tylko najkrótszą, ale i najtańszą z omawianych tu możliwości, bardzo często oferowana jest ona bowiem przez właścicieli tanich linii lotniczych.

Dodaj komentarz