Porto Santo – Alternatywa dla wczasów w Hiszpanii

portosantoPośród chętnie odwiedzanych przez Polaków krajów jest bez wątpienia Hiszpania, która ma wiele do zaoferowania turystom, którzy tam przybędą. Duża ilość turystów sprawia jednak, że takie wczasy mogą stać się nieco męczące, dlatego warto poszukać dla nich alternatywy. Otwiera się ona w Portugali a dokładniej mówiąc w archipelagu Madery. Porto Santo to doskonała alternatywa dla wczasów w Hiszpanii.

Mała wysepka położona blisko Madery jest miejscem gdzie turystyczna baza rozwija się doskonale. Mała powierzchnia ogranicza również ilość osób, które mogą tam jednocześnie przebywać dzięki czemu wakacje w takim miejscu będą dużo spokojniejsze. Poza tym mimo, że wiąże się to z dalszą podróżą ceny również nie są wygórowane jak za standard jaki się tam otrzymuje. Stale na wyspie mieszka tylko kilka tysięcy osób a jej powierzchnia to ponad 20 km kwadratowych. Świetna pogoda, ciepłe może, bajeczne plaże to wszystko sprawia, że Porto Santo to wyspa, która jest świetną alternatywą dla osób, które regularnie wyjeżdżają na wakacje do nieco „oklepanej” już Hiszpanii, która ma coraz mniej walorów, którymi może przyciągnąć do siebie stałych turystów, którzy najważniejsze miejsca kraju już widzieli.

pestana-porto-santo-top-viewDlatego jeśli Hiszpania już Ci się znudziła i szukasz dla niej alternatywy pomyśl właśnie o małej wysepce Porto Santo na ocenie Atlantyckim gdzie znajdziesz oderwanie od codziennego zgiełku świata i odpoczniesz doskonale w czasie wymarzonego urlopu.