Sanktuarium fatimskie

Sanktuarium fatimskie

Sanktuarium Fatimskie

Wyznawcy różnych religii z całego świata mają swoje tradycje, jak również swoje historyczne miejsca, które niektórzy z nich odwiedzają co jakiś czas. Jednak niezależnie od wyznania istnieją również na świecie miejsca aż tak znane z punktu widzenia religii, że niezależnie od wyznania, każdy człowiek powinien przynajmniej raz w życiu tam pojechać i zwiedzić przynajmniej ten jeden raz.

Niewątpliwie jednym z takich miejsc jest Fatima, która znajduje się w Portugalii. Miasto znajduje się w środkowej części kraju. Najbardziej znana jest jako jeden z najważniejszych na świecie ośrodków kultu maryjnego. Znajduje się w niej Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, które jest ośrodkiem pielgrzymkowym. Sanktuarium zostało wybudowane w miejscu objawień Matki Bożej, które trwały kilka miesięcy, a dokładnie od 13 maja do 13 października 1917 roku. W dniu dzisiejszym w skład sanktuarium wchodzi: Kaplica Obawień, Pomnik z muru berlińskiego, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie, Domy rekolekcyjne, Kościół Trójcy Przenajświętszej, jak również kilka bardzo atrakcyjnych zabytków takich jak Aljustrel, czyli pobliska wioska, Valinhos, jak również Droga Krzyżowa i Kalwaria.

Jak więc widać Sanktuarium Fatimskie jest bardzo atrakcyjny punktem w podróży każdego podróżnika, nie tylko wyznawcy jakiejś konkretnej decyzji, dlatego każdy znajdzie tam coś atrakcyjnego dla siebie i spędzi miło czas z rodziną bądź znajomymi.