Słoneczne wybrzeże Algarve

algarvePortugalia to kraj, który słynie ze słonecznych terenów i doskonale rozwiniętej branży turystycznej. Mimo, że kraj ten położony jest stosunkowo daleko od Polski coraz więcej osób z naszego kraju decyduje się na to, by tam właśnie spędzić swoje wymarzone wakacje. Dużym zainteresowaniem cieszy się wśród naszych rodaków między innymi słoneczne wybrzeże Algarve. Prowincja położona w południowej Portugali jest miejscem, gdzie zawsze spotkamy doskonałą słoneczną pogodę a samo wybrzeże należy do najpiękniejszych miejsc w całej Portugalii.

algarve_brzegW związku z tym słoneczne wybrzeże Algarve rozwinięto doskonale jako bazę turystyczną dla turystów z całej Europy, którzy marzą o tym, by w tym wyjątkowym regionie spędzić swoje wakacje. Linia brzegowa wybrzeża usłana jest pięknymi jaskinami wapiennymi, w których woda wyżłobiła wyjątkowej estetyki elementy. Dlatego też wybrzeże Algarve to nie tylko doskonałe miejsce do spędzenia spokojnych wakacji nad pięknym ciepłym morzem, lecz również doskonałe miejsce, w którym można zobaczyć wiele pięknych miejsc.

Dlatego też wyjazd na słoneczne wybrzeże Algavre najczęściej nie ogranicza się jedynie do odpoczynku lecz połączony jest on zazwyczaj z aktywnym zwiedzaniem najciekawszych miejsc na terenie tej portugalskiej prowincji. Poza samymi terenami nadmorskimi warte zwiedzania są również największe miasta prowincji a więc Faro, Lagos Portimao, które mają również wiele atrakcji do zaoferowania przybywającym turystom.