Stare miasto w Guimaraes

guimaraesPortugalia jest niesamowitym krajem, kiedyś dawni podróżnicy i odkrywcy rozsławili ten kraj na cały świat, a dzisiaj zadaniem tym zajmują piłkarze, którzy fascynują fanów w każdym zakątku świata. Jednak Portugalia, to nie tylko piłka, ale przede wszystkim piękna architektura i budowle stworzone lata temu, które upamiętniają podboje nowych lądów Portugalczyków. Jednym miejsc, które naprawdę warto odwiedzić podczas najbliższej podróży do Portugalii jest Stare miasto w Guimaraes.

Miasto to było pierwszą stolicą Portugalii, o czym prawdopodobnie bardzo dużo osób nie wiedziała. Inną ciekawostką tego miasta jest to, że właśnie tu urodził się król Alfons I Zdobywca. Natomiast całe historyczne centrum miasta, jest od 2001 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oczywiście nie bez powodu. Harmonia architektoniczna oraz zakaz ruchu kołowego czynią z tego miasta prawdziwą perełkę północnej Portugalii. Argumentem ostatecznym do przyjazdu tutaj są rewelacyjnie zachowane ruiny Zamku św. Michała z X wieku.

Pałac książąt BragancaRównież warto zobaczyć Capela de Sao Miguele, czyli Kaplicę Św. Michała, która znajduje się w pobliżu zamku. Inną bardzo atrakcyjną budowla jest Pałac książąt Braganca, który znajduje się przy ua Conde D. Henrique. Ponadto warto zwiedzić IGREJA de NOSSA SENHORA da OLIVEIRA, czyli Kościół Matki Bożej Oliwnej oraz URA de SANTA MARIA, czyli jedną z najstarszych ulic pięknego Guimaraes.

Hotel Monte Mar Palace na empiktravel.pl