Turystyka w Porto

portoNa świecie jest wiele bardzo atrakcyjnych miejsc pod względem turystycznym, do których warto się wybrać z rodziną albo znajomymi, aby poznać lokalne atrakcje różnych dziedzin życia. Niektóre miejsca znane ze względu na swoją historię, inne ze względu na architekturę. Jednym z miejsc bardzo atrakcyjnych turystycznie jest portugalskie miasto Porto. 

W mieście tym najważniejszym takim miastem jest stare miasto, które zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najstarsze budynki w tym mieście pochodzą z okresu średniowiecza, jednakże znajdziemy tam również budowle z XX wieku, takie jak na przykład Casa da Musica. Musimy oczywiście wspomnieć również o winach, które osławiają to piękne miasto. Wino Porto produkowane jest w Vila Nova de Gaia i stamtąd ląduje w wielu miejscach na świecie. Na miejscu natomiast można udać się na wycieczkę z przewodnikiem połączoną z degustacją. Do najważniejszych atrakcji turystycznych tego cudownego miasta, które urzekło nie jedną osobę, można zaliczyć:

Igreja de Sao Francisco

Igreja de Sao Francisco

  • Cais da Ribeira – przepiękne nabrzeże Ribeira,
  • Igreja de Sao Francisco, czyli kościół świętego Franciszka,
  • Igeja e Torre dos Clerigos,
  • Se Catedral,
  • Palacio da Bolsa

są miejscami, które bardzo warto odwiedzić. Poza tym można się udać do Ponte Dom Luis I, Musei de Aarte Contemproraneade Serralves oraz oczywiście wcześniej już wspomnianych wytwórni win. Miasto to urzeknie wiele osób, ponieważ jest niezwykle piękne.

Hotel Azores Atlantico na empiktravel.pl