Wakacje w Portugalii

flaga-portugaliPortugalia to bardzo często wybierany kraj na spędzenia niezapomnianych wakacji przez ludzi z całego świata. Kraj ten posiada prawie 1800 kilometrów linii brzegowej, dlatego wybrzeże zapełniają turyści z całego świata. Szczególnie popularne wśród obcokrajowców jest Algarve, które znajduje się w południowej części kraju, które podobnie jak zachodnią część, oblewają wody Oceanu Atlantyckiego. Kraj ten jest najdalej położonych krajem europejskim na zachód, leży „tam, gdzie ziemia się kończy, a morze zaczyna” jak pisał poeta epicki Luis Vaz de Camoes.

W XVI wieku Portugalia była kolonialnym, opływającym w bogactwie supermocarstwem, a następnie przez kilka następnych stuleci być zapomnianym krajem gdzieś w Europie. W kraju tym panuje łagodny, śródziemnomorski klimat, dlatego najprzyjemniej jest tu w czasie wiosny i latem. W przypadku zimny staje się bardzo widoczny kontrast pomiędzy południową, a północną częścią Portugalii. Kraj ten naprawdę potrafi oczarować. Wakacje w portugalii warto zacząć od Lizbony, gdzie będziemy mogli podziwiać naprawdę dużo rewelacyjnych miejsc, które są bardzo bogate w historie.

Innym miastem, który koniecznie trzeba odwiedzić jest Porto, które jest sławne przede wszystkim z produkcji wina o tej samej nazwie, które zachwyca całą rzeszę swoich wielbicieli z całego świata. Fatima to również miasto, które nie może obejść się naszej uwadze, nie tylko dla wyznawców przeróżnych religii, ale również niereligijnych turystów. Kraj ten jest przepiękny i potrafi zachwyć każdego.