Weekend W Lizbonie

lizbonaLizbona jako miasto, które jest stolicą Portugalii pod każdym względem doskonale się rozwija i ma wiele do zaoferowania przybywającym do tego miasta. Dlatego też bardzo popularne stają się obecnie wyjazdy turystyczne na weekend w Lizbonie, w czasie którego zwiedza się najważniejsze miejsca tego miasta i poznaje się wyjątkowość Portugalii. Miasto położone bezpośrednio nad oceanem pozwala połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem.

Weekend jest jednak na tyle krótkim okresem, że pobyt w Lizbonie jest w takim przypadku wyjątkowo aktywny i zawiera się w nim bardzo wiele różnorakich działań. Przede wszystkim intensywnie organizowany jest czas wycieczek, w czasie których poznaje się historyczne zabytki miasta. Poza tym można obejrzeć najbardziej rozwinięte dzielnice Lizbony pod względem biznesowym. Na wieczór zaś organizuje się najczęściej wyjścia w dzielnice, w których można najlepiej się zabawić. Kluby, restauracje i sklepy to również doskonale rozwinięte rynki w stolicy Portugalii, które warto poznać.

lisbon aWybierając się na weekend w Lizbonie należy więc być przygotowanym na bardzo intensywny czas, w czasie którego pozna się wiele interesujących miejsc oraz będzie można spędzić chociaż kilka chwil nad oceanem. Dla Polaków wyjazd na weekend jest jednak stosunkowo mało opłacalny ze względu na długą podróż dlatego lepiej zdecydować się na dłuższy okres pobytu w stolicy Portugalii, tak by miasto poznać jak najlepiej oraz by nie brakło czasu na odpoczynek na pięknych plażach Lizbony.