Wyspy Kanaryjskie – wyspa Fuerteventura

Fuerteventura to wyspa położona we wschodniej części archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nazwa wyspy pochodzi z języka francuskiego i oznacza „mocną przygodę”, wielu turystów zgadza się więc z tym, że w wyjątkowo trafny sposób oddaje jej charakter.

Fuerteventura

Fuerteventura

Tym, co zwraca uwagę już w pierwszych godzinach po pojawieniu się na wyspie jest specyficzny, bardzo suchy klimat, jaki na niej panuje. Jest to konsekwencja położenia wyspy w pobliżu wybrzeży Afryki, nie powinno być więc dla nas zaskoczeniem to, że niektórzy turyści mają tu szansę na przeżycie burzy piaskowej z piaskiem niesionym wprost znad Sahary. Specyfika klimatu wyspy sprawia również, że temperatura na niej rzadko spada poniżej 25 stopni, a co za tym idzie, możemy wypoczywać tu bez względu na porę roku.

Z klimatem ściśle powiązana jest też roślinność Fuerteventury, miłośnicy przyrody z pewnością docenią więc bogactwo gatunków endemicznych, a więc takich, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu. Sama wyspa sprawia zresztą wrażenie nieodkrytej i to nawet pomimo tego, że na stałe zamieszkuje ją blisko 90 tysięcy osób. Wśród najważniejszych ośrodków miejskich wypada wspomnieć przede wszystkim o Puerto del Rosario (stolica wyspy), La Oliva i miejscowości Tuineje, nie powinniśmy przy tym pamiętać, że w każdym przypadku mamy do czynienia ze stosunkowo niewielkimi ośrodkami.

Fuerteventura - plaża

Fuerteventura – plaża

Turyści nie mogą liczyć tu na rozbudowaną bazę hotelową, mają jednak prawo oczekiwać plaż, które przez wiele osób uważane są za najpiękniejsze na świecie. Fuerteventura to propozycja skierowana przede wszystkim do tych osób, które lubią spędzać czas w oryginalny sposób.

Dodaj komentarz