Wyspy Kanaryjskie – Wyspa Gran Canaria

Gran Canaria to wyspa zajmująca centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim. Położona jest nieopodal wybrzeży Afryki, otaczają ją zaś z jednej strony Fuerteventura, z drugiej zaś Teneryfa.

Gran Canaria

Gran Canaria

Ta trzecia co do wielkości i druga wówczas, gdy analizujemy liczbę ludności, wyspa archipelagu jest zamieszkana na stałe przez ponad 800 tysięcy osób. Liczba ta wzrasta jednak znacząco w czasie trwania sezonu turystycznego, Gran Canaria uważana jest bowiem za jedną z najciekawszych wysp archipelagu.

Najbardziej popularnym ośrodkiem turystycznym na wyspie wydaje się być jej stolica – Las Palmas de Gran Canaria, osoby zainteresowane zapoznaniem się bliżej z tym wyjątkowym miejscem mogą jednak odwiedzić także szereg innych miejscowości.

Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran Canaria

Tu na szczególną uwagę zasługują Maspalomas (z przyległym Meloneras), Playa del Inglés i San Agustin, mówimy bowiem o ośrodkach z najlepiej rozbudowaną bazą hotelową gwarantującym turystom nie tylko dostęp do najpiękniejszych plaż, ale również szereg wydarzeń kulturalnych i życie nocne stojące na dość wysokim poziomie. To turystyka decyduje o rozwoju Gran Canaria, nie zaskakuje więc to, że potrzeby gości odwiedzających wyspę zawsze są stawiane na pierwszym miejscu.

Osiedle jaskiniowe Artenara

Osiedle jaskiniowe Artenara

O turystyce na Gran Canaria mówi się często jako o tej, która ma charakter plażowy, zdecydowana większość gości stara się bowiem wykorzystać atrakcyjne warunki do uprawiania sportów wodnych, kąpieli i opalania się. Będąc tu warto jednak odwiedzić i osiedla jaskiniowe Artenara i Guayadeque, w dawnych jaskiniach wybudowano bowiem mieszkania, które zasiedliła ludność miejscowa.

Dodaj komentarz