Wyspy Kanaryjskie – Wyspa Lanzarote

Odwiedzając Wyspy Kanaryjskie nie powinniśmy zapominać o możliwościach, jakie otwiera przed nami Lanzarote, choć bowiem nie jest to wyspa tak znana, jak pobliska Teneryfa, można zakochać się w niej od pierwszego wejrzenia.

Już pierwsze spotkanie z Lanzarote jest w stanie wprawić nas w osłupienie połączone z zachwytem, jest to jednak reakcja adekwatna zważywszy na to, że większą jej część pokrywa lawa. Rzeczywiście, dla wyspy charakterystyczny jest wulkaniczny krajobraz, a sami jej mieszkańcy przez stulecia żyli pod dyktando tutejszych wulkanów nie tylko korzystając z ich dobrodziejstw, ale również obawiając się kolejnych erupcji. Dziś wulkany to przede wszystkim atrakcja turystyczna, chcąc się z nimi zapoznać nie powinniśmy więc ignorować możliwości, jakie otwiera przed nami Park Narodowy Timanfaya.

Park Narodowy Timanfaya na wyspie Lanzarote

Park Narodowy Timanfaya na wyspie Lanzarote

O wyjątkowości wyspy mówi się jednak nie tylko dlatego, że jej krajobraz jest daleki od tego, co ma nam do zaoferowania Europa kontynentalna. Na uwagę zasługuje również dbałość, jaka charakteryzuje jej mieszkańców zainteresowanych tym, aby Lanzarote nie zmieniła się w kolejną betonową pustynię. Na wyspie buduje się zgodnie ze ściśle określonymi zasadami nawiązując do tradycyjnych wzorców architektonicznych, białe domki na tle ciemnych skał wulkanicznych wyglądają więc niesamowicie.

Warto zwrócić uwagę również na to, że Lanzarote jest wyspą pięknych piaszczystych plaż. Można je spotkać między innymi w miejscowościach Costa Teguise i Playa Blanca, a także w najbardziej gwarnym kurorcie wyspy – Puerto del Carmen.

Plaża Costa Teguise

Plaża Costa Teguise

One thought on “Wyspy Kanaryjskie – Wyspa Lanzarote”

Dodaj komentarz