Wyspy Kanaryjskie – wyspa Teneryfa

Teneryfa to nie tylko największa, ale i najbardziej znana z Wysp Kanaryjskich. Lot z Warszawy może zająć nam nawet pięć godzin, istnieje jednak przynajmniej kilka argumentów przemawiających za tym, aby się tu pojawić.

Teneryfa

Teneryfa

Najważniejszy związany jest z plażami, nie da się bowiem ukryć, że to właśnie one w największym stopniu interesują podróżnych udających się na Wyspy Kanaryjskie. Plaże Teneryfy są szerokie, charakteryzuje je przy tym ciemny piasek pochodzenia wulkanicznego. Wstęp na nie zawsze jest darmowy, poza opalaniem się możemy przy tym korzystać nie tylko z kąpieli, ale również z szerokiej oferty sportów wodnych, które można tu uprawiać.

Jadąc na wakacje na Teneryfie warto zwrócić też uwagę na panujący tu klimat, jest on bowiem szczególnie przyjazny turystom. Ci ostatni oblegają przede wszystkim południe wyspy, mogą więc liczyć nie tylko na wysokie temperatury, ale i na imponującą liczbę dni słonecznych.

A co z innymi atrakcjami? Osoby ceniące sobie aktywne spędzanie czasu mogą odetchnąć z ulga, nie jest ich bowiem wcale mało. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście wulkan Teide, który zasługuje na to, aby zobaczyć go choćby z daleka.

Wulkan Teide

Wulkan Teide, zdjęcie zrobione 200m od krateru. Wysokość: 3,750m n.p.m.

Słowa uznania pod jego adresem nie są zresztą pozbawione uzasadnienia, mamy bowiem w jego przypadku do czynienia z najwyższym szczytem Hiszpanii. Turyści, którzy nie lubią aż tak dużych wyznań mogą z kolei korzystać z bardzo bogatej oferty parków wodnych i ogrodów zoologicznych, takich choćby, jak Loro Park i Siam Park. Zawsze można też liczyć na specjały lokalnej kuchni.

3 thoughts on “Wyspy Kanaryjskie – wyspa Teneryfa”

Dodaj komentarz