Zabytki Francji

Francja kojarzy się nam przede wszystkim z winem, serami, dobrymi manierami, modą i plażami, na których często można spotkać postaci znane z pierwszych stron gazet. Nie powinniśmy jednak zapominać i o tym, że jej ogromnym atutem jest bogactwo zabytków, które przyciągają uwagę nawet najbardziej wymagających turystów. Które z nich w szczególny sposób zasługują na to, abyśmy je podziwiali?

Wersal

Wersal

Pierwsze miejsce zajmują zabytki Paryża, nie można przy tym nie zgodzić się, że pozycję lidera okupują one już od dawna i z całą pewnością jest to pozycja w pełni zasłużona. Ich lista jest zresztą imponująca, warto więc wymienić choćby Wersal ze swoimi bogatymi zbiorami, Luwr opowiadający nam o czasach świetności Francji, wieżę Eiffla, która budzi kontrowersje wśród samych Francuzów, jest jednak ukochanym miejscem spotkań turystów, Łuk Triumfalny z nazwiskami polskich generałów z czasów powstania listopadowego oraz Katedrę Notre-Dame, w której dzwonnikiem był (jeśli wierzyć Victorowi Hugo) garbaty Quasimodo nieszczęśliwie zakochamy w Cygance Esmeraldzie. Zabytków będących ozdobą francuskiej stolicy jest zresztą zdecydowanie więcej.

Łuk triumfalny w Paryżu

Łuk triumfalny w Paryżu

Aby zobaczyć zabytki Francji, z których dumni są wszyscy jej mieszkańcy, nie można jednak ograniczać się do wizyty w Paryżu. Zachwycające budowle można spotkać w praktycznie każdej większej miejscowości, niektóre z nich posiadają przy tym tak bogatą historię, że nie można oprzeć się pokusie przystanięcia przed nimi na dłużej. Na szczególną uwagę zasługują w tym kontekście zamki nad Loarą tak piękne, że niejednokrotnie organizowane są wycieczki mające na celu przybliżenie ich turystom.

Zamki nad Loarą

Zamki nad Loarą

Dodaj komentarz