Zabytki Hiszpanii

Mówienie o najpiękniejszych hiszpańskich zabytkach nie jest łatwym zadaniem, problem ten nie wynika jednak z ich braku, ale przede wszystkim z imponującej ich liczby. W każdym mieście można natrafić na przynajmniej kilka budowli, których podziwianie może nam zająć cały dzień.

W samej Barcelonie aż dziewięć miejsc trafiło więc na listę światowego dziedzictwa tworzoną przez UNESCO. Pamiętajmy więc, że każdy ranking ma jedynie subiektywny charakter i nawet ten, który jest najbardziej rozbudowany, nie jest w stanie zaproponować nam całościowego podejścia do tego zagadnienia.

W Barcelonie jest to, z całą pewnością, Sagrada Familia – jedna z nie tylko największych, ale i najpiękniejszych świątyń świata. Jest to jeden z dowodów na to, jak wielkim geniuszem był jej twórca. Bardzo wierzący Antonio Gaudi starał się, aby w świątyni zachwyt budził każdy jej detal, nawet najdrobniejsze szczegóły jej wyposażenia są więc małymi dziełami sztuki.

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Niezwykłe zabytki nie muszą jednak cieszyć naszych oczu jedynie w największych miastach Hiszpanii. Segowia to miasteczko liczące sobie zaledwie 60 tysięcy mieszkańców, a jednak to właśnie tu znajduje się Alcazar – zamek-twierdza, który góruje nad miastem już od jedenastego wieku ściągając dziś do niego turystów z całego świata.

Alcazar

Alcazar

Miłośników zabytków nie rozczaruje również Madryt z Pałacem Królewskim, Pałacem Sprawiedliwości, Pałacem Kongresowym oraz Prado – jednym z najważniejszych muzeów świata.

Muzeum Prado

Muzeum Prado

Piękna nie brakuje też w górzystym Bilbao, gdzie turystów zachwyca niezwykła Basilica de Begona.

Basilica de Begona

Basilica de Begona

One thought on “Zabytki Hiszpanii”

Dodaj komentarz